استشمام بوی عید و بهار از چهار نمایشگاه گلستان شیراز


  استشمام بوی عید و بهار از چهار نمایشگاه گلستان شیراز

دهمین نمایشگاه سفره هفت سین، گل آرایی، تزئینات منزل و دهمین نمایشگاه سوغات و هدایا، هنرهای دستی بانوان و دهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات و شیرینی های خانگی به همراه دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان فارس عصر روز دوشنبه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس آغاز به کار کرد

 

 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه­های بین المللی فارس از حضور بیش از 350 شرکت کننده از سراسر نقاط کشور در این نمایشگاه­ ها خبر داد و گفت: حمایت از مشاغل خانگی، تشویق به کارآفرینی، حمایت از تولیدات و هنرهای دستی بانوان، آشنایی با رشته های مختلف صنایع دستی و ایجاد فضایی مساعد جهت ارائه محصولات و خدمات هنرمندان استان و سراسر کشور به مردم از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه ها می باشد.

 

 

سید محمود موسوی اعلام کرد: دو سالن حافظ و بهار با حضور 230 شرکت کننده در قالب 290 غرفه در مساحتی بالغ بر 8 هزار مترمربع میزبان هنرمندانی با زمینه فعالیت تولید انواع سفره هفت سین، زیورآلات دست ساز، لوازم سفره آرایی، تزئینات منزل، عروسک، تولیدات چرمی، سفال ، مینا کاری و لعاب کاری ، مصنوعات چوبی، مس، نقره ، برنز و ...و ارائه انواع سوغات و هدایای شهرهای مختلف کشور می باشند.

 

 

وی همچنین ادامه داد: در دو سالن نرگس و سرو به مساحت 4 هزار مترمربع هنرمندان صنایع دستی کشور در قالب 129 غرفه به ارائه هنرهای دستی خود از جمله معرق ، منبت ، خاتم، گلیم و جاجیم، سفالگری ، قلمزنی، مینا کاری، سازهای سنتی، آبگینه ، مسگری، تراش سنگهای قیمتی و تزئینی، نگارگری، گیوه بافی، نساجی،نمد، مقرنس، سکه دوزی و پیکرتراشی و ... می پردازند.

 

 

موسوی گفت: حدود 30 درصد از مشارکت کنندگان نمایشگاه­ صنایع دستی و 85 درصد از مشارکت کنندگان نمایشگاه هفت سین، سوغات و هدایا، شیرینی های خانگی و هنرهای دستی بانوان از استان فارس و مابقی از استان های تهران ، خراسان، قزوین، گیلان، سمنان، مرکزی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، اصفهان، بوشهر، البرز، چهار محال و بختیاری ، کرمان و یزد می باشند.

 

 

وی همچنین افزود این نمایشگاه علاوه بر افزوده شدن عنوان نمایشگاه سراسری صنایع دستی که با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس برگزار می گردد، با 30 درصد افزایش مشارکت کنندگان و متراژ رو به رو بوده است که امیدواریم برگزاری پیاپی این نمایشگاه­ها موجب توجه بیشتر به اینگونه مشاغل و افزایش اشتغالزایی گردد.

 

 

لازم به ذکر است که عموم بازدیدکنندگان و علاقمندان می توانند جهت بازدید از این نمایشگاه­ها تا روز جمعه مورخ 11 اسفند 1396 همه روزه از ساعت 16 تا 21 به محل دایمی نمایشگاه­های بین المللی فارس مراجعه کنند.

تاریخ ارسال خبر: سه شنبه، 8 اسفند 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد

Web Design: Atlas Graphic