شروع به کار سیزدهمین نمايشگاه بین المللی و تخصصي تجهیزات صنعت نفت و گاز و پتروشيمي


  شروع به کار سیزدهمین نمايشگاه بین المللی و تخصصي تجهیزات صنعت نفت و گاز و پتروشيمي

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و بهداشت ایمنی و محیط زیست در صنعت در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان فارس آغاز شد.

 

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که در دانشکده مهندسی شیراز برگزار شد، مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان فارس اظهار داشت: بزرگترین صنعت موجود کشور که از فعال ترین آن‌ها صنعت نفت است باعث رشد و توسعه اقتصادی در ایران شده و همواره پیوند نا گسستنی با تولید این صنعت و صنایع وابسته دارد که در زمینه تامین انرژی، صنایع و ذخایر هیدورکربوری در ربته نخست قرار دارد.

 


سید محمود موسوی خاطر نشان کرد: در کنار ذخائر عظیم نیروی انسانی مجرب و نیز موقعیت استراتژیک میهنمان جایگاه ایران در تولید نفت و میعانات مرتبط به آن مستحکم‌ تر شده است.

 

وی تصریح کرد: کشور‌هایی  در تلاش هستند صادرات ایران را به صفر برسانند اما حضور صد‌ها شرکت داخلی وبین المللی فعال در زمینه صنعت نفت و گاز و پالایش پتروشیمی در نمایشگاه‌ها گواه از آن دارد که نه فقط همکاری ایران با شرکت ‌ها و موسسات بین المللی در حال  کاهش  نیست بلکه ایران با به چالش کشیدن تحریم‌ها خود امروزه به یک قطب تولید تجهیزات مورد نیاز این صنعت تبدیل شده است.

 

 

*تامین 30 درصد گاز مصرفی کشور در فارس


مدیرعامل شرکت بهره‌وری نفت و گاز زاگرس جنوبی در ادامه این آیین با تاکید براینکه 30 درصد گاز مصرفی کشور از سوی شرکت بهره‌وری نفت و گاز و پتروشیمی زاگرس جنوبی تامین می‌شود، افزود: در سال رونق تولید شرکت بهره وری و گاز زاگرس جنوبی به عنوان دومین تولید کننده گاز کشور فعالیت‌های خود را در گستره استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان انجام می دهد.

 

حمید ایزدی اضافه کرد: سالانه بیش از 5 تا 15 هزار متر از خطوط لوله به دلیل عمر بالا در مسیر شهر‌ها تعمیر و تعویض  می کند و از خدمات بیش از 40 پیمانکار داخلی وبومی بهره‌مند شده است.

 

مدیر پشتیانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران نیز در ادامه این آیین در سخنانی ابراز داشت: شرکت ملی نفت با ابجاد 33 طرح  به ارزش 6.2 میلیارد دلار تاکنون 10 قرار داد منعقد کرده و دراین راستا 13 شرکت باقیمانده که تا پایان سال جاری اجرایی می‌شود.

 

رامین قلمبر دزفولی خاطرنشان کرد: قرارداد 10 میلیارد دلاری در مدت 2 سال آینده با شرکت ها داخلی به چرخه اقتصادی کشور وارد می‌شود.

 

مشاور سابق نفت و گاز استانداری فارس نیز در ادامه این مراسم  گفت: فارس دارای اولین پتروشیمی کشور است و لذا انتظار زایش‌های بیشتری در صنعت پتروشیمی از این استان وجود دارد.

 

امین عربی  با اشاره به دو دیدگاه در عرصه تولید نفت بیان کرد: یکی نگاه اقتصادی سرمایه گذاران این صنعت و دیگری خواسته‌های اجتماعی شهرستان‌ها است نگاه استاندار فارس نیز بر این است که پروژه‌ها منافع اقتصادی و اجتماعی را با هم تامین کنند.

مجری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نیز در حاشیه این مراسم درگفت‌وکو با خبرنگار نیم نگاه بیان داشت: نمایشگاه تخصصی نفت و گاز تا 6مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس واقع در شهرک گلستان شیراز برپا می باشد.

 

مجید مرادپور اضافه کرد: این نمایشگاه در سالن 6 هزار متری حافظ با هدف گسترش صنایع صنعت نفت و گاز برگزار شده است و همه روزه از ساعت 10 تا 18 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان می باشد.

 

گزارش تصویری :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاریخ ارسال خبر: چهارشنبه، 3 مهر 1398

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد