شروع به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی


  شروع به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، بیمارستانی، دندان پزشکی، صنایع دارویی، آزمایشگاهی و توانبخشی در شیراز آغاز به کار کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین گشایش این نمایشگاه، بر اهمیت اولویت بخشیدن به استفاده از تجهیزات پزشکی تولید ملی تاکید کرد.


دکتر علی بهادر گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم مصرف کننده تجهیزات است و هم ناظر بر صدور و تمدید مجوز برای توزیع و مصرف این تجهیزات و باید تلاش کنیم که روزی صادرکننده مجوز ساخت این تجهیزات باشیم و در جنگ اقتصادی کنونی، تمام تجهیزات موردنیاز در داخل کشور تولید شود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به برگزاری این نمایشگاه، بیان کرد: در این نمایشگاه برای نخستین بار لیست تجهیزات موردنیاز دانشگاه به سرمایه گذاران معرفی شده است.


بهادر با تاکید بر اینکه اولویت خرید تجهیزات با اقلام تولید داخل است، گفت: ۱۰ درصد مصرف تجهیزات پزشکی کشور، به شیراز اختصاص دارد و بیش از ۷۰ درصد تجهیزات خریداری شده برای مراکز درمانی دولتی و خصوصی در شیراز، تجهیزات تولید داخل است.

 


*
تقویت استقلال ملی با کمک توسعه فناوری های سلامت


مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس نیز گفت: امروزه در هر کشوری که حوزه سیاست مستحکم تر است، ردپای اقتصاد دیده می شود و قدرت سخت افزاری و نرم افزاری کشورها در بستر فناوری نهادینه شده است.


دکتر حجت ا... رضایی با بیان اینکه کشورها تلاش می کنند که در این عرصه ها پیشرفت کنند و از سایرین پیشی بگیرند، افزود: امروزه در عصر اقتصاد و با کمک فناوری در حوزه بهداشت و سلامت و تجهیزات، می توانیم استقلال پیدا کنیم و مستقل شویم، زیرا خودکفایی در حوزه بهداشت و سلامت و تجهیزات، می تواند موجب افزایش قدرت کشور شود.

 


*
حضور ۱۲۰ غرفه و ۱۰۸ شرکت کننده در نمایشگاه


مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان فارس نیز در این آیین بیان کرد: این نمایشگاه با حضور جمع زیادی از شرکت های معتبر و توانمند داخلی و خارجی برپا می شود و هدف از برپایی آن به نمایش گذاشتن توانمندی های صنعت سلامت ایران و رونمایی از فناوری های روز دنیا، ارتقای توریسم درمانی و حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان نخبه داخلی است.


سید محمود موسوی افزود: این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی است تا شرکت های فعال در این صنعت، ضمن نمایش دستاوردها و محصولات خود با سایر نمایندگان شرکت ها نیز ارتباط برقرار کنند.


موسوی ادامه داد: با توجه به جایگاه پزشکی شیراز در کشور، نمایشگاه شیراز هلث همه ساله با استقبال گسترده شرکت های فعال در زمینه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت و فعالان این حوزه همراه بوده است.


وی در پایان خاطر نشان کرد: این نمایشگاه در قالب ۱۲۰ غرفه و ۱۰۸ شرکت کننده از استان فارس و سایر استان ها، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شیراز برپا می باشد و علاقه مندان می توانند تا ششم مهر، از ساعت ۱۰ تا ۱۸ از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

 

 

گزارش تصویری:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاریخ ارسال خبر: چهارشنبه، 3 مهر 1398

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد