دیدار مدیرعامل ،اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با استاندار فارس


  دیدار مدیرعامل ،اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با استاندار فارس 

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی فارس در جلسه دیدار با استاندار فارس ضمن تشکر از حمایت ها و همراهی استانداری فارس در پیشبرد اهداف و اجرای برنامه های نمایشگاهی شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس به ارائه گزارشی از عملکرد اجرایی سال ۱۳۹۸ این شرکت پرداخت.

سید محمود موسوی نمایشگاه ها را مراکز زیرساختی دانست که در جهت استحکام، ارتقا، رونق و توسعه تولید و اقتصاد کشور گام بر می دارند و با اجرای سیاست های فنی و تخصصی وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان بازوی حکومت و دولت اقدام می‌نمایند.

وی افزود در سال ۹۸ با هماهنگی ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و حمایت از ایده های نو برای خلق عنوان های جدید نمایشگاهی و همچنین احیای عنوان هایی که سال‌های قبل به دلایلی از گردونه برگزاری خارج شده بودند به نسبت سال‌های گذشته برگزاری نمایشگاه‌ها رشد قابل توجهی داشته است به طوری که برگزاری حدود ۷۰ عنوان نمایشگاهی در سال ۹۸ پیش‌بینی شده است که تاکنون ۴۰ عنوان آن برگزار گردیده است.

در این جلسه که با حضور مهندس رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فارس مهندس افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، مهندس ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مهندس ساداتی معاون برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مهندس آذری و مهندس شجاعی از اعضای هیئت مدیره شرکت نمایشگاههای بین المللی فارس، مهندس خسروی، سیاحی زاده و بلوکیان از مدیران شرکت نمایشگاه بین المللی فارس برگزار گردید، طی لوح تقدیری از جانب استاندار فارس و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از مهندس موسوی به نمایندگی از مجموعه شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس تقدیر شد.

دکتر عنایت الله رحیمی در این دیدار  به بیان انتظارات خود از آنها پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شفاف سازی از اهداف دولت است، اقدامات انجام شده را اعلام کنید و زمینه وجود نظارت و یافتن مشکلات و نقاط ضعف نیز فراهم شود.

دکتر رحیمی با بیان اینکه همواره بر قانون مندی تاکید دارد، از اعضا هئیت مدیره نمایشگاه های بین المللی خواست در همه امور حرکت بر مدار قانون را در دستور کار قرار دهند.

وی خلاقیت را از شاخصه های اثرگذار در موفقیت و نتیجه بخشی فعالیت نمایشگاه ها دانست و یادآور شد: این خلاقیت صرفا نباید از سوی اعضا هئیت مدیره باشد بلکه در بعضی موارد استفاده از مشاوران داخلی و بین المللی مورد نیاز است تا اقدامات انجام شده را به سمت تعالی و ترقی رهنمون شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه بی تردید برگزاری نمایشگاه ها مهم و تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: نتیجه اصلی برگزاری این نمایشگاه ها بستگی به خروجی آنها و تاثیری که بر رشد و توسعه استان می گذارند خواهد داشت.

وی ادامه داد: این ارزیابی باید بعد از برگزاری نمایشگاه ها انجام و اعلام شود که نمایشگاه مذکور چه اثری در معرفی کالاها، خدمات و توانمندی های استان داشته است.

 استاندار فارس با تاکید بر اینکه شرکت نمایشگاه های استان باید در حوزه بین المللی قوی تر از گذشته فعالیت داشته باشد، یادآور شد: فعالیت بین المللی نمایشگاه ها تا کنون بیشتر بر اساس روش های سنتی انجام شده در حالی که  توفیق در این فعالیتت ها  نیازمند کار تکنیکی و فنی و بر قراری ارتباطات مناسب و اثر گذار است.

 وی افزود: باید تلاش کنیم نمایشگاه هایی که برگزار می شود در تقویم های بین المللی وجود داشته و زمینه ساز حضور گردشگران و فعالان حوزه های تخصصی به استان باشد.

 دکتر رحیمی با بیان اینکه هر سرمایه گذاری با میزانی از استهلاک همراه است، عنوان کرد: باید توجه شود که درصدی از درآمد حاصله به منظور نگهداری، تعمیر، تجهیز و توسعه نمایشگاه به کار گرفته شود.

استاندار فارس همچنین بر لزوم بهره گیری از امکانات و فضاهای موجود در نمایشگاه به منظور ایجاد درآمدهای جنبی و مازاد بر درآمد برگزاری نمایشگاه های اصلی تاکید کرد.

وی در پایان از اعضا هیئت مدیره شرکت نمایشگاه ها خواست همواره با هماهنگی و حمایت از یکدیگر در جهت رفع نواقص و پیشرفت و توسعه حرکت کنند.

 

 

 تاریخ ارسال خبر: سه شنبه، 26 آذر 1398

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس می باشد