0%


در جلسه اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز مطرح شد: نمایشگاه جهانی اکسپو 2020 دبی فرصت کلیدی برای اقتصاد فارس است
    
تعداد بازدید: 691
    

چاپ

    
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/4/12
منبع : درون سازمانی

 

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 به مدت شش ماه در کشور امارات فرصت کلیدی و طلایی برای تجار و صادرکنندگان و بخش صادرات و اقتصاد استان فارس است.

جمال رازقی در جلسه هماهنگی نمایشگاه اکسپو 2020 در جمع فعالان اقتصادی استان فارس بیان کرد: نمایشگاه اکسپو هر 5 سال در یک کشور برگزار می شود که نمایشگاه اکسپو 2020 به میزبانی کشور امارات و با حدود 200 کشور برگزار خواهد شد که این رویداد بزرگ می تواند یک فرصت اقتصادی منحصر به فرد برای استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه قدمت دیرینه تجارت با کشور امارات و نزدیکی جغرافیایی استان فارس فرصت بسیار ویژه ای برای تجار و بازرگانان این استان است افزود: ظرفیت های استان در بخش های متخلف و بنگاه های تولیدی استان در حوزه کالاها و برندهای تولیدی استان می توانند در این رویداد به خوبی معرفی شوند.

رازقی اظهارداشت: ما در اتاق بازرگانی فارس در حال برنامه ریزی و هماهنگی با بخش های مختلف از جمله نمایشگاه های بین المللی، شرکت شهرک های صنعت، سازمان صمت و استانداری برای حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای فعالان اقتصادی در این بازده زمانی هستیم.

وی با اشاره به مدت زمان مناسب 6 ماه این نمایشگاه اضافه کرد: علاوه بر برگزاری برنامه های متعدد و هماهنگی های لازم جهت مشارکت بیشتر فعالان اقتصادی استان، در مدت زمان برگزاری این نمایشگاه اعزام هیات های تجاری مختلف از استان به کشور امارات را ساماندهی خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: باید با برنامه ریزی منسجم و منظم شرایطی ایجاد شود که استان بتواند در ابعاد مختلف از فرصت نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بیشترین و بهترین بهره برداری را داشته باشد.

در ادامه این جلسه حسن زمانی مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020 امارات گفت: در این نمایشگاه دو هزار و 14 متر مربع زمین به پاویون جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته است که کار احداث آن از سال 99 آغار شده و در مردادماه امسال در اختیار ما قرار داده می شود.

** پیش بینی 35 میلیون نفر بازدیدکننده از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات

وی با بیان اینکه این میزان پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه های بین المللی بی نظیر است عنوان داشت: پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو 2020 در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی این نمایشگاه قرار دارد و باعث افتخار است که پاویون جمهوری اسلامی برگرفته از فرهنگ و هنر و تاریخ این کشور طراحی و اجرا شده و از بین 198 کشور جز 8 پاویون برتر شناخته شده است.

زمانی تصریح کرد: بر اساس برآوردها پیش بینی می شود حدود 35 میلیون نفر از نمایشگاه اکسپو 2020 امارات بازدید کنند که 80 درصد این بازدیدکنندگان از خارج از امارات خواهند بود که این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای ایجاد تحول در صنعت گردشگری کشور ما خواهد بود.

وی افزود: یکی از اهداف حضور پاویون جمهوری اسلامی در نمایشگاه اکسپو 2020 امارات معرفی چهره واقعی کشور ایران و ایران هراسی است که انتظار داریم استان غنی مانند فارس که یکی از نمادهای فرهنگ ایران زمین است در این نمایشگاه بهترین های استان خود را در بخش های فرهنگی، گردشگری، صنعتی و جذب سرمایه گذار عرضه و فرهنگ غنی مردم ایران را به جهانیان نشان دهد.

زمانی با اشاره به خسارت  کسب و کارها از بیماری کرونا و رکود در برخی از بخش ها بیان کرد: نمایشگاه اکسپو امارات یکی از بهترین فرصت ها برای کشور ایران به ویژه در بخش اقتصادی و رونق صادرات است که بتواند خود را در ابعاد مختلف معرفی و عرضه کند.

** اتاق مشترک ایران و امارات در کنار فعالان اقتصادی برای حضور در نمایشگاه اکسپو 2020

فرشید فرزانگان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات هم در این جلسه گفت: اکسپو یک رویداد اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری با کارکرد تجاری است که نمایش دستاوردهای جدید در حوزه اکسپو، بهره وری از صنایع خلاق، آشنایی بازدید کنندگان با دستاوردهای هر کشور، برگزاری جلسات تجاری ، فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون و گسترش مبادلات تجاری از جمله اهداف اقتصادی و تجاری نمایشگاه اکسپو 2020 امارات است.

وی اظهارداشت: پاویون جمهوری اسلامی در بهترین مکان و قلب اکسپو 2020 قرار گرفته که با توجه به پیش بینی بازدید بیش از 35 میلیون نفر از این نمایشگاه، باید ساز و کاری فراهم شود که برند کالاهای ایرانی و فرصت های تجاری کشور به ویژه در حوزه علم و آینده در این نمایشگاه به خوبی ارائه شود.

فرزانگان با تاکید بر اینکه مدت شش ماه فرصت کم نظیری برای معرفی و گسترش کالاهای ایرانی است اضافه کرد: با توجه به مناسبات قدیمی استان فارس با کشور امارات، این استان فرصت غنیمتی را برای حضور و عرضه کالاها و مزیت های اقتصادی خود نسبت به سایر استان ها در این نمایشگاه دارد.

وی ادامه داد: برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه اکسپو 2020 امارات برنامه ریزی های خوبی در کشور از جمله اعزام هیات های تجاری، برگزاری جلسات B TO B برای تجار و بازرگانان، معرفی دستاوردهای علمی ایران، همایش های مختلف و ایجاد فرصت ملاقات رودررو با بازرگانان کشور امارات تدوین شده است.

فرزانگان عنوان داشت: اتاق مشترک ایران و امارات وظیفه خود می داند در کنار بخش اقتصادی کشور باشد و شرایط برای حضور تولید کنندگان، تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی ایران را در این اکسپو تسهیل و یاری دهد.

در ادامه این جلسه سید محمود موسوی مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی فارس هم گفت: نمایشگاه اکسپو فضایی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی هر کشور است که این نمایشگاه می تواند منشا اتفاقات خوب برای استان فارس به ویژه در بخش اقتصاد استان باشد.

وی تصریح کرد: استان فارس ظرفیت و داشته های بسیاری دارد که می تواند نمایشگاه اکسپو را تکمیل و ارائه کند.

موسوی افزود: در راستای حضور مطلوب پاویون استان فارس در نمایشگاه اکسپو 2020 امارات، در حال هماهنگی و برنامه ریزی در سطح استان هستیم که تلاش می کنیم حضور قدرتمندی از استان فارس را ارائه دهیم.

اکسپو یک صنعت نمایشگاهی است و به نمایشگاه هایی گفته می شود که بیش از سه هفته طول بکشد.

نمایشگاه اکسپو برای اولین بار در منطقه خاورمیانه، آسیا و آفریقا با حضور حدود 200 کشور از سراسر جهان برگزار می‌شود. امارات امتیاز برگزاری این رویداد مهم را سال ۲۰۱۴ کسب کرده است.  

 

در این جلسه که با حضور تجار، نمایندگان اتاق بازرگانی و استانداری استان فارس برگزار شد به پاس تشکر و قدردانی از زحمات مهندس موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس به جهت کوشش، فعالیت ها و اهتمام ایشان در برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی لوح تقدیری از طرف شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، استانداری و اتاق بازرگانی استان فارس به ایشان اهداء گردید.

 

 

 

منبع: اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز yun.ir/gm09l3

 

 

 

گالری تصاویر:

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

با عضویت در خبرنامه از جدیدترین اخبار نمایشگاه باخبر شوید

تعداد افراد آنلاین: 2 نفر

آمار بازدید امروز: 440 نفر

آمار بازدید کل: 2979360 نفر

07136200040-3 07136200040-3
07136200047 07136200047
info@farsfair.ir
شیراز - شهرک گلسـتان - بلوار علامه دهخدا - محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فـارس - ساختمان اداری
کد پستی : 88111-71894

با ما همـــراه باشید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نمایشگاه بین المللی فارس می باشد

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس